Vítejte nadšenci, není nad vlastní tvorbu

 

Kdo dá ale předost blogu na Google ze šablony, kde není nutné znát tvorbu, tak zde nebo zde

 

 

 

Základem je editor. Front Page každý nemá, ale může mít editor  H-Brouczek, je jednoduchý  a zdarma, dobrý pro první pokusy tvorby.

Stáhněte si ho zde ve verzi 2.6. Uloží se v  C:// (neboli Tento počítač)/Program Files/HSuite/H-Brouczek. Klepnutím na barevnou aplikaci odeslat zástupce na plochu. Poklepáním na tohoto zástupce se nám editor otevře. Také by měl být v Start/Programy.

Pro ty, co chtějí začít v Nvu tak zde, je tam i připravená šablona pro tvorbu.

Jiné programy a návody najdete - viz odkaz výše.

 

Takže kdo chce, začne v H.Brouczek :

 

Po otevření se ukáže předepsaný kód hlavičky a vlevo to, co máme na ploše. Ten panel s barvami se ukáže klepnutím na Body/body v horní liště. Předtím musíme klepnout na Soubor/Nový nebo obrázek listu papíru v levém rohu.

Navolíme pozadí- třeba černě ( nebo možno i nějakým obrázkem, nejčastěji  tapetou na www), barvu textu růžovou, ostatní zatím nepotřebujeme.

Pravé políčko se začernilo. Dáme Aplikuj. Nyní se přepneme na spodní liště z HTML na Vizuálně.

Při volbě pozadí  se pravděpodobně zdvojilo <body></body> a tato chyba nás nepustila k další tvorbě. Přebytečné <body></body> umažeme.

 

 

Klikneme do černého pole a klapkou enter navolíme několik odstavců. Klepneme na druhý odstavec až zešedne, dáme odstavec na střed (čárkované políčko,je  v liště pod zelenou čarou čtvté zleva ), navolíme písmo Verdana velikost 7 a vpravo nad tím barvu pozadí pod písmo, třeba zeleně, nebo nic. Vedle této značky jsou barvy písma a vkládání obrázků, to budeme potřebovat později.

Klepnutím na značku B a vedlejší šikmé I dostaneme písmo šikmé a tučné. Dopíšeme texty podle spodního obrázku

 

 

Nyní si připravíme fotky a složku, třeba na ploše. Složku vytvoříme pravou myší Nový/Složka.

Přejmenujte na images a fotky dejte do složky. Vrátíme se do editoru. Postup : kurzor dáme za "moje foto", klepneme na značku OBRÁZEK na horní liště, vyskočí tabulka, dáme ROCHÁZET/PLOCHA/image,foto poklepat. Tabulka znovu, do "alternativní text napsat "moje foto" a dáme OK. Fotka je na místě. Takto umístíme všechny fotky, kolik chceme. a různě velké. Předem je upravíme, viz zde. Přidáme třeba také smajlíky, to jsou také obrázky.,  i  pohyblivé. A výsledek :  

 

Až budete hotovi, dejte vlevo nahoře Soubor/Uložit jako/Plocha/image. Aby si váš blog mohli prohlížet na celém světě, tak jej odešleme přes ftp na server, takový kde nechtějí platit, třeba WEBZDARMA či IC, kde si zařídíme hostování, neboli učet

 

TOPlist